_blank
Ewa w radio
(plik .mp3 6,82 MB)
.........................................................
Ewa w TV
.........................................................
.........................................................
Każdy miesiąc się liczy

 

 

WIZYTA DOMOWA

Możliwość konsultacji laktacyjnej w domu mamy jest bardzo korzystna i wygodna w sytuacji, gdy mamy noworodka, jesteśmy świeżo po porodzie i chciałybyśmy nauczyć się karmić na swoim fotelu i ze swoja poduszką. Albo jak nie mamy możliwości dojazdu do gabinetu lub po prostu wolimy nie ruszać się z maluszkiem z domu. Konsultacja w domu mamy trwa do 1,5 godziny i umawiamy się zawsze w porze karmienia dziecka – więc warto wcześniej to wziąć po uwagę. Na początku trochę rozmawiamy o tym co się działo z karmieniem i laktacją od chwili porodu (potrzebna będzie również książeczka zdrowia dziecka) i zapoznaję się z problemami, które sprawiły, że moja konsultacja jest potrzebna. Można również wcześniej przygotować sobie listę z nurtującymi nas pytaniami. Na ogół badam piersi, sprawdzam stan brodawek i przyglądam się dziecku podczas „aktu” karmienia, oceniam prawidłowość pozycji, sposób przystawiania i efektywność ssania dziecka. Jeżeli jest problem z piersiami, to skupiam się bardziej na tym, lub wykonuję masaż, jeżeli jest taka potrzeba. Szukamy wspólnie rozwiązania problemu; ja proponuję możliwe różne opcje, ale decyzja co do dalszego postępowania zawsze należy do pacjentki.

Ważne: jeżeli już w szpitalu nie układało się z karmieniem piersią najlepiej umawiam się nawet w dniu wypisu, tylko proszę o telefon dzień wcześniej, żebym mogła zarezerwować sobie czas.

Zalecenia daję w formie pisemnej. W ramach kosztów konsultacji zawsze jest możliwość dalszego kontaktu ze mną drogą telefoniczną lub mailową.

Jeżeli jest taka potrzeba, to mogę na miejscu zważyć dziecko (wagę zawsze mam przy sobie) i wypożyczyć laktator elektryczny.

Na wizyty domowe dojeżdżam własnym samochodem – w Poznaniu i okolicach do ok.30 km.

Jest też możliwość konsultacji poza godzinami pracy (wieczorami) lub w weekendy (koszt + 20%).

Umawianie wizyt telefonicznie lub mailowo:
Ewa Masłowska 502 376 204
e-mail:ewa@poradnialaktacyjna.pl