Mleczna Droga

Ewa Masełkowska

Przede wszystkim jestem osobą, która lubi bezpośredni kontakt z ludźmi a ze swojej pracy czerpię ogromną radość, energię i satysfakcję. Tym niemniej posiadam też odpowiednie kwalifikacje zawodowe: od 2007 roku jestem Konsultantką Laktacyjną IBCLC po dwukrotnej recertyfikacji, oraz Specjalistką Nauk o Zdrowiu w specjalizacji Promocja Zdrowia (Uniwersytet im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu).

Posiadany certyfikat IBCLC (International Breastfeeding Certificate Lactation Consultant) zobowiązuje mnie również do pracy zgodnie z określonymi standardami oraz do działania zgodnie z kodeksem etyki zawodowej (PDF).

Biorę również aktywny udział w branżowych międzynarodowych i krajowych konferencjach warsztatach czy webinarach, aby być na bieżąco z aktualną wiedzą i rekomendacjami

Ten ogrom doświadczeń, aktywności i stale poszerzanej wiedzy pozwala mi zapewnić pomoc laktacyjną oraz edukację na najwyższym poziomie. Swoje kilkunastoletnie doświadczenie, wiedzę i nieustający entuzjazm wykorzystuję w bezpośredniej pracy z kobietami i ich dziećmi pomagając im w rozwiązywaniu problemów laktacyjnych w ich domach, w gabinecie lub konsultacji online, w ramach działalności Poradni Laktacyjnej "Mleczna droga", której jestem założycielką.

W pracy kieruję się zasadami etyki zawodowej, ale również moje podejście do drugiej osoby oparte jest na głębokim szacunku i nienarzucaniu swojego punktu widzenia. Staram się, żeby rozwiązanie problemu nastąpiło w wyniku wspólnego dialogu i pełnej akceptacji co do zastosowania określonych działań. Jest mi bliska również filozofia Rodzicielstwa Bliskości i każde dziecko z którym pracuję uznaję (oprócz tego że jest CUDEM NATURY) za osobę z pełnią praw do zaspokajania swoich potrzeb.

Ewa Maselkowska

Innym kierunkiem mojej działalności jest edukacja i prowadzenie warsztatów. Od wielu lat prowadzę warsztaty przede wszystkim dla kobiet w ciąży przygotowujących do karmienia naturalnego – w ramach dodatkowych zajęć w Szkołach Rodzenia, ale także na różnych tematycznych konferencjach i eventach. Od kilku lat współpracuję z Fundacją "Matecznik", w dwóch projektach "Czekamy na Gzuba" i "Mamy prawa" (ostatnio w formie webinarów) oraz realizuję własne.

Prywatnie jestem mamą dwóch już prawie dorosłych synów wykarmionych piersią. Lubię aktywny tryb życia; moją wielką pasją jest Taniec 5 Rytmów, górskie wycieczki, żeglarstwo i podróże. Mam też potrzebę równowagi do tej aktywności, która przejawia się w zamiłowaniu do wschodnich filozofii, medytacji (Mindfullness) i cyklicznego uczestnictwa w odosobnieniach (Vipassana).

Certyfikaty i konferencje

 • - Międzynarodowy Certyfikat IBCLC (2006, 2011, 2016)
 • - Wiedeń 2008 "Kongress VELB - ILCA"
 • - Warszawa 2009 "Karmienie piersią lekarstwem na kryzys" CNoL i RMKL
 • - Bazylea 2010 "Breastfeeding challenge" VELB Kongress
 • - Warszawa 2011 "Dla zdrowia matek i dzieci postawiliśmy na karmienie piersią" IV Zjazd CNoL
 • - Warszawa 2014 "Mleko matki to fenomen natury – dajmy je dzieciom" VII Zjazd CNoL
 • - Kopenhaga 2014 "Growing together"
 • - Warszawa 2015 "Interdyscyplinarnie o karmieniu piersią" VIII Zjazd CNoL
 • - Warszawa 2016 "Matka karmiąca to skarb. Czy go chronimy" IX Zjazd CNoL
 • - Ateny 2016 "An Ancient Art in a Modern World" ELACTA Conference
 • - Warszawa 2017 "Karmienie piersią to nie tylko żywienie" X Zjazd CNoL
 • - Poznań 2017 "Wspieram karmienie piersią" Fundacja Opieki Okołoporodowej
 • - Warszawa 2018 Międzynarodowa konferencja PROLAKTYNA Fundacja Promocji Karmienia Piersią
 • - Rotterdam 2018 "Breastfeeding without Borders" ELACTA Conference
 • - Poznań 2019 Międzynarodowa Konferencja PROLACTA Fundacja Opieki Okołoporodowej ELACTA
 • - 2020 "Networking for breastfeeding" ELACTA online conference

Ewa Masełkowska - Międzynarodowy Certyfikat IBCLC

Ewa Maselkowska - IBCLC Certyfikate

Opinie

Komu pomogłam?

Pani Ewa przybyła do nas z pomocą w dniu powrotu ze szpitala, pokazała jak karmić, zapewniła, że będzie dobrze i dzięki jej pomocy karmimy się już pół roku. Były przeboje i wątpliwości po drodze, ale wtedy też mogłam liczyć na pomoc pani Ewy.
Dziękujemy :)

- JoannaPani Ewa to świetny specjalista i wspaniała, ciepła osoba. To przyjemność czerpać od niej szeroką wiedzę, którą otrzymaliśmy i za którą bardzo dziękujemy! Odpowiedziała na każde pytanie (mimo, ze zadawane po sto razy) wyczerpująco i z anielską cierpliwością. Bardzo pomogła nam w temacie karmienia i laktacji, który początkowo powalił nas z nóg. Polecam z czystym sercem!

- Anna

Oba spotkania dały mi to czego potrzebowałam: wiedzę, narzędzia, spokój ducha, wiarę, że przeciwności da się pokonać a do tego ubrały karmienie bliźniąt w konkretne ramy. Polecam Panią Ewę z czystym sumieniem bo jest niezastąpiona: szeroka wiedza, genialne podejście do maluszków, otwartość, elastyczność - dla mnie to nawet więcej niż liczyłam.

- Aleksandra
Antoś ładnie przybiera na wadze a my wiemy jak efektywnie karmić Malucha. Bardzo dziękujemy i polecamy :)

- Martyna

Pani Ewa od progu emanowała niesamowitą energią, jej wysoka kultura osobista i zdecydowanie pozwoliły mi się zrelaksować i w skupieniu działać słuchając rad dotyczących opieki nad Ignasiem. Wiedzę którą zdobyliśmy (ja i partnerka) do tej pory z podręczników, blogów i od znajomych nie da się przyrównać, to praktyki, którą otrzymaliśmy w ciągu wspólnego dnia z Panią Ewą.

Poza karmieniem, przewijaniem, czy obserwacją dzidziusia pokazała nam także, jak można odpoczywać, nawet jeśli dzidziuś wymaga 100% uwagi. Podzieliła się z nami wiedzą, której od nikogo nie usłyszeliśmy, ani nie przeczytaliśmy w żadnej lekturze. Polecam, polecam, polecam."

- Łukasz